Teeny Dome

Size uygun tasarım ve model için

Teeny Dome

360˚ Panoramik

Teeny Dome premium bahçe iglo, dış mekan alanınızı çevreyle uyum sağlayan ek bir odaya dönüştürür. Tüm olumsuz hava şartlarına dayanaklı ve tüm yıl boyunca açık havanın tadını çıkarmanızı sağlayan gerçekten eşsiz bir alan .

Pratik Kurulum

Modern kış bahçesi

Bu kristal berraklığındaki eski moda bölme, yalnızca kötü havalarda veya sezon dışında dış mekan mobilyalarınızı barındırmakla kalmayacak, aynı zamanda misafirlerinizi şaşırtacak ve bahçenizin odak noktası haline gelecektir.

Özgün tasarım.

Farklılık arayanlar için ideal ölçülerde ...

Yıl Boyunca Açık Yaşam

Solid polikarbon malzeme, cama oranla oldukça hafif ancak, çok dayanıklı plastik bir üründür. Sağlamlığının yanı sıra, ısı izolasyonu, ses geçirmemesi, optik özellikleri, hafifliği ve şekil verilme özellikleriyle birçok kullanım alanına sahip, enerji ve maliyet tasarrufu sağlayan farklı bir malzemedir.

Polikarbon, 1898 yılında Alman bilim insanı Alfred Einhorn tarafından Münih Üniversitesi’nde bulundu. Ancak, patenti alınmadığı için, bir araştırma ürünü olarak kaldı ve ticarileşmedi. İlk patent, 1953 Yılında Almanya’da Bayer tarafından alındı ve 1955 yılında ürün Makrolon markasıyla kaydedildi. Yine 1953 yılında, Bayer’in patenti almasından bir hafta sonra, ABD’de General Electric tarafından polikarbon için bir başka patent alındı.

Patent önceliği Bayer’e tanındıktan sonra, Bayer 1958 yılından itibaren, polikarbon ürünlerini önce Makrolon markası adı altında piyasaya sürdü. Ardından 1960 yılından itibaren de Lexan markası adı altında satışa devam etti. 70'lerin başından itibaren kahverengimsi malzemeye cam şeffaflığı kazandırıldı ve ürün yaygınlaştı.

Günümüzde Polikarbon malzemeler, Calibre, Lexan, Makrolife, Makrolon, ve Panlite olmak üzere farklı marka adlarıyla anılmaktadır. Halk arasında, şeffaf, ışıklık, aydınlık, şeffaf levha, Leksan ya da Lexan olarak da bilinen polikarbon, ışık alan, güvenli yaşam alanları için uygun bir malzemedir.

Kullanım kolaylıkları sebebiyle oldukça yaygınlaşan polikarbon malzemeler, zamanla oldukça çeşitlendi ve zenginlik kazandı. Solid polikarbon malzeme de bu ürünlerden biri olarak, diğer özelliklerinin yanı sıra dayanıklılığıyla piyasada kendini gösterdi.

Özellikle inşaat sektöründe kullanılan polikarbon, kimyadaki adıyla polikarbonat, plastikten üretilen cama oranla çok daha hafif ve sağlam bir malzemedir. Tek cidarlı (solid) polikarbon ise cama benzer ve yüksek kaliteli bir hammaddeye sahiptir. Sert yüzeyli solid polikarbon levhalar, dış yüzeyindeki silikon kaplama sebebiyle kırılmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Dayanıklı bu levhalara, cam görünümlü levhalar da denir. Uluslararası ortamlarda PC solid olarak anılan bu malzemenin adı, solid polikarbonat olarak da geçer.

» Polikarbon levha, tüketiciye dayanıklılığı, tasarufu ve enerji verimliliği açısından ideal bir kombinasyon sunar. Hafif olmasının yanı sıra oldukça dayanıklı olması sebebiyle endüstri alanında eşsiz bir yere sahiptir. Farklı renk ve ebat seçenekleriyle gelen bu ürünler, cam malzeme yerine kullanılabilir. Cama göre daha hafif olması, darbelere ve kırılmaya karşı dayanıklı olmasının yanı sıra, ışığı geçirmesi sebebiyle bir inşaat sektöründe oldukça yaygın kullanılır. Montajının pratik olması da bir diğer avantajıdır.

Bu malzeme etkileyici genel özellikleri sebebiyle, endüstride yenilikçi çalışmaların vazgeçilmezi durumundadır. Polikarbon malzeme pleksiglass ve polistren malzemelerden farklıdır ve çok daha dayanıklıdır.

Polikarbon levhalar, 2mm’den 15 mm’ye farklı kalınlıklara sahiptir ve çatı ya da cephede kullanımlarıyla farklılık gösterirler; yan cephelerde kullanılan levhalarda daha ince olan 2-4 mm’likler tercih edilirken, çatılarda daha kalın olan 5-6 mm’lik levhalar tercih edilir.

Ürünler standart olarak 2050*3050 mm boyutlarına sahiptir. Özel sipariş üzerine boy 8 metreye kadar çıkabilir. Kolayca renklendirilebilen bu hafif ürün şeffaf, beyaz, opal, bronz, füme, mavi, yeşil olmak üzere farklı renklerde sunulmaktadır.

Solid Polikarbon Malzeme Camdan Dayanıklıdır
Solid Polikarbon malzemeler, genel özellikleri açısından oldukça zengindir. Yüksek ışık geçirgenliği vardır ve neredeyse cam kadar berrak, net bir görüntüye sahiptir. Bunun yanı sıra cama kıyasla birçok avantajı mevcuttur:
» Sert silikonla kaplı olmaları sebebiyle cama oranla 300 kat daha sağlamdır ve darbelere dayanıklıdır.

» Cama oranla %50 daha hafiftir, bu sebeple kullanıldığı ortamlara ekstra bir yük getirmez.

» Ses geçirmez ve ses izolasyonunu en iyi şekilde sağlar; dolayısıyla sessiz ortamlar elde etmek için ideal bir malzemedir.

» Cam malzemeye, dayanıklı bir alternatif olmasına rağmen, cam panellerin maliyetini de taşımaz.

» Cam'a göre ekonomik olmasının yanı sıra uzun süreli kullanım sonucu, hem bakım gerektirmemesi hem de sağladığı ısı izolasyonu sebebiyle kullanıcıya ciddi bir tasarruf da sağlar.

» Esnektir ve montajı kolaydır.

» Polikarbon, çift taraflı Ultraviole (UV) korumalı olarak üretilir. UV koruması sayesine güneşin zararlı ışınlarını hiçbir şekilde içeri almaz, bu sebeple de hem ürün rengini muhafaza eder hem de ürünü dış etkilerden korur.

» Yüzeyinde su tutmaz, suyu akıtır.

» Alevi yaymama özelliğine sahiptir, bu sebeple de uluslararası yangın standartlarına uygundur.

» Soğuk ve sıcak havalarda; -40 ila 120 C sıcaklıkları arasında kullanılabilir. Farklı doğa ve iklim koşullarına karşı da mukavemet gösterir.

» Hava şartlarına ve kırılmaya karşı 10 yıla kadar garantiye sahiptir. Dolayısıyla yıllarca bakım gerektirmeden kullanılabilir.

» Kolayca şekil verilebilir, baskı yapılabilir. Soğuk ve sıcak bükülebilme özelliği sebebiyle farklı tasarımlar yapılmasını sağlar. Termoform özelliği mevcuttur. Polikarbon malzemede, Lamine cam ve Akrilikle elde edilmesi imkansız kavisleri, soğuk bükmeyle etmek mümkündür. Soğuk eğme işlemi yapılırken dış mekanlar ve iç mekanlar için levha kalınlığına göre sırasıyla 175 kat, 125 kat radyusle (yarı çap) işlem yapılmalı, bu radyusten küçük durumlarda şekillendirme işlemi ısıyla yapılmalıdır. Bükme işleminin 30 derecelik açı aralıklarıyla yapılması önerilir, örneğin; 40o, 70o, 100ogibi açılarla bükülmelidir. Öte yandan sıcak bükme işlemi çok daha iyi sonuçlar verir. Isıyla şekil verilirken, işlemden önce koruyucu filmin çıkartılması önemlidir. Bu işlem sırasında hava sirkülasyonlu fırının 110-120C’a getirilmesi tavsiye edilir. Koruyucu filmin çıkartılması, yüzeye elektrostatik yük yükleyeceğinden, yüzey etraftaki tozu ve küçük parçacıkları çeker. Dolayısıyla, "Thermoform" işleminden önce antistatik temizlik yapmak önem kazanır. Aksi durumda sıcak biçimlendirme sırasında bu toz parçacıkları iz bırakır.

» Ayrıca normal polikarbonat yüzeylerle kıyaslandıklarında, kimyasal aşınmalara karşı genel olarak çok daha dayanıklıdır. Seyreltik asit çözeltisi, tuz ve alifatik hidrokarbon benzeri kimyasallara direnç gösterir, öte yandan aromatik hidrokarbon ve keton gibi kimyasal maddelerle etkileşime girebilir. Ancak, genel olarak asitlere karşı dayanıklıdır. Bazik, alkali tabanlı maddelerle kimyasal tepkiler gösterebilir. Polikarbon, kullanıldığı ortamlarda mükemmel ısı izolasyonu oluşturur, bu sebeple enerji tasarrufu da sağlar.

Solid polikarbon levhalar arasında yüzeylerindeki özel kaplama sayesinde kendi kendini temizleme özelliğine sahip olan levhalar olsa da, birçok üründe temizlenme ihtiyacı oluşur. Bu malzemelerin temizlik kurallarına uygun olarak düzenli temizlenmesi, ürünlerin ömrünü uzatır.

Polikarbon malzemeler genel olarak kimyasallara karşı dayanıklı olsa da, baz tabanlı alkali ve alkalin tuzlarıyla tepkimeye girebilir. Bu sebeple kullanılan temizlik malzemelerine dikkat edilmelidir:
» Alkalin deterjanlar, solventler, benzen, aseton, karbon tetroklorid ya da benzin gibi malzemeler asla temizlik amacıyla kullanılmamalıdır.

» Bu levhalar ılık su kullanılarak, yumuşak temiz bir süngerle silinebilir. Kullanılan malzeme nötr bir deterjan ya da hafif bir sabun da olabilir.

» Sabunlama işleminden sonra, suyla durulama ve kurulama işlemleri yapılmalıdır. Suyla ıslatılmış mikrofiber bezle, bastırmadan yapılan temizlik de tavsiye edilir.

» Ürün uzun süre deterjan ya da sabuna maruz bırakılmamalı, bir an önce soğuk suyla yıkanmalıdır.

» Bu nesnelere, bıçak, jilet gibi keskin malzemelerle müdahale edilmemelidir.

» Temizlik malzemeleri, tüm yüzeye uygulamadan önce levhanın küçük bir alanına uygulanıp, etkilerinin denemesi önerilir. Yüzeylerin aşınması ya da çizilmesine karşı kuru temizlikten kaçınılmalıdır.

Montaj gerektiren tüm ürünler için kurulum şeması gönderilmektedir. Kolay, hızlı ve eğlenceli bir şekilde kurabileceğiniz ürünlerdir.

Oval olan formundan dolayı rüzgarın en az tutunabildiği bir üründür. Zemine sabitleme aparatlarıyla ek olarak mukavemet sağlanır.

Tüm ürünlerimiz 24 ay garantilidir. Garanti süresi geçen ürünler de yedek parça temini yapılmaktadır.

Müşteri Hizmetleri +90 850 220 77 79 | +90 553 771 86 67

İşimiz sizi esir olduğunuz dört duvar arasından çekip çıkartmak. Yaşam ve doğa ile aranıza ne kadar daha set öreceksiniz. Gelin klasik, göze çirkin gelen duvarlara bir çekiç de siz vurun. Gelin gökyüzün deki maviliğe, yağan yağmura, düşen kar tanesine birlikte bakalım.

TOP
ArabicEnglishFrenchGermanRussianTurkish